E-mail, how do you SNAP?

Czas na Snapa! Jakiś czas temu rozpocząłem serie poświęcone zganieniu Social Media + Email , na pierwszy ogień poszedł Instagram (Email, wbijaj na Insta!), dziś zajmę się snapchatem.

Co to jest Snapchat?

Clue aplikacji Snapchat jest możliwość tworzenia i przesyłanie do siebie “snapów”, są to wiadomości zawierające zdjęcia, rysunki, teksty oraz wideo, które mają swoją określoną widoczność (od 1 do 10 sekund). Snapchat to rozrywkowy i żywy kanał marketingowy, gdzie największą aktywność przejawiają nastolatki, i właśnie to bardzo wyróżnia go na tle pozostałych mediów społecznościowych..

Snapchat w email marketingu

Jak wykorzystać dynamikę snapchata w starym, poczciwym, statycznym emailu, najlepiej prezentuje poniższy przykład:

snapchat_bvb

Takie podejście pozwala odmłodzić komunikaty w kanale email. Jakie branże nie powinny pomijać synergii snapa z emailem? Wydaje mi się, że są to podróże, lifestyle, sport i szeroko pojęta rozrywka (koncerty, kino, wydarzenia), jednak jak powinna wyglądać taka synergia jest to sprawa indywidualna. Głównym narzędziem powinny być animowane GIFy. Gif reprezentuje dynamikę, która przecież tak wyróżnia snapchata.

Cel: Promocja krzyżowa

Tak jak w przypadku innych społecznościówek, jedna z sprawdzonych strategii jest promocja krzyżowa, dzięki czemu kanały email i snapchat będą wspierać się nawzajem. Najprostsza metoda jest dorzucenie odnośnika do snapa lub promocja hashtagu. Linki do profilu na snapchacie najczęściej można znaleźć w dolnej części newslettera. Ten zabieg pozwala zainteresować innymi kanałami komunikacji te osoby, które właśnie szukają możliwości wymeldowania się. E-Mail nadaje się też idealnie do promocji akcji snapchatowych.

snapchat_lillypulitzer