narzędzia

Spis przydanych darmowych narzędzi niezbędnych dla każdego kto zajmuje się e-mail marketingiem.


Blacklist Check

Blacklist Check jak nazwa wskazuje to narzędzie niezbędne każdemu email martketerowi, dzięki tej funkcji sprawdzisz czy twój adres IP lub domena wysyłki znajduje się na czarnych listach.

https://250ok.com/tools/blacklists/


 

Five Second Test

Testy pomogą Ci zrozumieć pierwsze wrażenie odbiorców twojego designu. Pierwsze 5 sekund jest najistotniejsze, dzięki wiedzy zdobytej w tych testach przekonasz się czy twoja komunikacja będzie tak skuteczna jak zaplanowałeś. Możesz testować zarówno design strony docelowej jak i części mailingu. Jeśli chcesz aby została przetestowana twoja kreacja, możesz na to zarobić wypełniając testy innych użytkownik.

http://fivesecondtest.com/


Gmail Tab Tester

Za pomocą tego narzędzia przed wysyłką kampanii dowiesz się do której zakładki w Gmail trafi Twoja wiadomość.

https://250ok.com/tools/gmail-tab-tester/


Ink Email CSS lnliner

Wiele popularnych klientów pocztowych takich jak Gmail usuwają CSS znajdujący się tagu <style>. Inliner pomoże przekształcić kod wiadomości z CSS w nagłówku w ten sposób aby informacje o stylu znajdowały się bezpośrednio w tagach html.  Wystarczy wkleić swój kod HTML, wycisnąć przycisk i cieszyć się poprawnie wyświetlaną wiadomością e-mail.

http://zurb.com/ink/inliner.php


Litmus Scope

Tworzy czyste (pozbawione personalnych danych) wersje online każdej wiadomości e-mail, dodatkowo pozwala podejrzeć wersje online danej wiadomości, a bardziej ciekawscy mogą przeanalizować kod źródłowy e-maila.

https://litmus.com/scope/


mail tester

Narzędzie dzięki któremu w prosty sposób sprawdzisz poprawność swojej wiadomości od strony technicznej tak aby nie trafiała ona do Spamu. Narzędzie sprawdzi czy twoja domena i twój serwer nie znajduje się na blacklistach, sprawdzi konfiguracje domeny jak i serwera wysyłki, sprawdzi również treść pod kontem SpamAssasina.

http://www.mail-tester.com


 

Postmaster Tools – Google

Zestaw narzędzi Google, przeznaczonych do monitorowania dostarczania e-maili na skrzynki Gmail. Znajdziesz tutaj takie informacje jak informacje na temat konfiguracji i reputacji domeny wysyłki, reputacji poszczególnych adresów IP czy informacje o tym ile użytkowników znakuje wiadomości jako spam.

https://postmaster.google.com


Korzystasz z narzędzia, które powinno znaleźć się w spisie? Dodaj link w komentarzu!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*