Jak nosić marynarki damskie i koszule w eleganckich stylizacjach?Eleganckie stylizacje są nam potrzebne, dlatego warto uzupełnić naszą szafę o odpowiednie ubrania. Szczególnie polecane są między innymi marynarki damskie i koszule, które z łatwością wpasujemy też w inne, nieco luźniejsze zestawienia. Sprawdź, jakie ubrania powinny znaleźć się w Twojej garderobie. Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Modne marynarki damskie

Marynarki damskie nie od dziś widujemy w przeróżnych stylizacjach, jakie noszą kobiety. Wiele zależy tutaj od tego, jaki fason ubrania wybierzemy oraz na jaką okazję zakładamy konkretny element garderoby. Na przykład marynarki mogą być dopasowane, jednak w ostatnim czasie znacznie większą popularnością cieszą się warianty oversize. Wiele kobiet poszukuje też ubrań na dziale męskim, co także jest niebanalnym i świetnym wyborem! Wszystko zależy od tego, w jakich ubraniach dobrze się czujemy.

W przypadku marynarek powinniśmy pamiętać o tym, aby były one uszyte z wysokiej jakości materiałów. Tylko w ten sposób spełnią one swoją funkcję. Na przykład marynarki z poliestrową podszewką mogą powodować pocenie, a tego zapewne chcielibyśmy uniknąć. Co będzie zatem lepszym rozwiązaniem? Dobrze, aby podszewka wykonana była na przykład z wiskozy.

Modne koszule damskie

A jak to wygląda w przypadku koszul? Czy te również powinny znaleźć się w naszej szafie? Oczywiście, że tak! Najlepiej jest posiadać kilka różnych wariantów. W klasycznych stylizacjach sprawdzą się między innymi modele jednokolorowe, jak i wzorzyste, także te nieco ekstrawaganckie. Użyjemy ich w przeróżnych zestawieniach, dlatego dobrze jest inwestować w ubrania wysokiej jakości.

Tak jak w przypadku marynarek, również i tutaj ważny jest rodzaj materiału, z jakiego szyte są koszule. Zamiast poliestru, znacznie lepszym wyborem będą między innymi modele z bawełny czy wiskozy. Popularny jest także len oraz jedwab, jednak są to nieco droższe warianty. Tutaj kluczowy jest też wybór fasonu. Są kobiety, które wolą dopasowane koszule, które przylegają do ciała i podkreślają sylwetkę. Jednak równie dobrze sprawdzą się modele luźne, czyli tak zwany oversize.

Jak nosić koszule damskie i marynarki w eleganckich stylizacjach?

Tutaj pojawia się jednak pytanie dotyczące tego, jak nosić koszule damskie i marynarki, jeżeli zależy nam na stworzeniu eleganckiej stylizacji. Takie zestawy wybieramy nie tylko do pracy, ale także podczas ważniejszych uroczystości, kiedy wymagany jest odpowiedni ubiór. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Tutaj rezygnujemy z luźnych koszul. Te nie sprawdzają się w eleganckich stylizacjach, gdyż pasują raczej do codziennego ubioru. Powinniśmy dobrać koszulę do naszej figury i szukać tych elementów garderoby, w których czujemy się dobrze.

Eleganckie marynarki muszą mieć odpowiednią długość. Nie mogą być ani za krótkie, ani za długie. Zwróćmy też uwagę na rękawy i ich długość. Kolorystycznie możemy dobrać je do spodni, dzięki czemu stworzymy spójny komplet.