E-Mail Marketing a Social Media

Funkcja SWYN w wiadomościach e-mail!

Daj odbiorcy możliwość dzielenia się treściami zawartymi w wiadomości e-mail na swoim profili Facebook lub innych mediach społecznościowych. W tym celu służy tak zwana funkcja SWYN (share with your network), która jest domyślnie dostępna w profesjonalnych systemach do e-mail marketingu.

Dzięki tej funkcji odbiorca ma możliwość udostępniania całego newslettera bądź jego części swoim znajomym na portalach społecznościowych. W ten sposób treści mogą rozprzestrzeniać się wirusowo, a zasięg komunikacji może wzrosnąć diametralnie. Najczęstszymi treściami którymi subskrybenci dzielą się są: promocje, rabaty, konkursy i imprezy.

Aby treść była chętnie publikowana w mediach społecznościowych, należy trzymać się pewnych zasad:

  • umieszczać interesujące i zabawne informacja

  • pisać o znanych markach

  • umieszczać treści mające wartość dodaną dla subskrybenta i jego znajomych

Nowi subskrybenci dzięki Facebookowi!

Korzystaj z możliwości mediów społecznościowych, postaraj się aby Twoi fani stali się również Twoimi subskrybentami, w ten sposób otworzysz kolejny kanał konwersji potencjalnych klientów w kupujących. Na Facebooku można zrealizować subskrypcji newslettera, na przykład, przez iFrame.

niiufb

Na grafice widzimy w jaki sposób sklep eobuwie.pl próbuje zachęcić swoich fanów do zapisu na newsletter, nic tak w tym nie pomaga jak soczysty rabacik.

Zwróć uwagę na Twitterze na swój newsletter.

Nakieruj obserwujących Twój profil na Twitterze na Newsletter. Daj możliwość obserwującym bezpośredniego zapisu na newsletter, informuj ich również o najnowszych wydaniach biuletynu.
Połącz już w tekście profilu Twitter na subskrypcji newslettera i ogłasza kolejną edycję biuletynu czasami poprzez Twitter.