nogiDepilacja laserowa to zabieg medyczny, który trwale usuwa owłosienie z obszaru zabiegowego. Wykorzystuje technologię laserową do niszczenia mieszków włosowych u nasady, co zmniejsza lub zapobiega przyszłemu wzrostowi. Zabieg można przeprowadzić na większości części ciała i w większości przypadków jest trwały.

W procesie nie stosuje się chemikaliów ani kremów, więc nie ma potrzeby ciągłego likwidowania niepożądanego odrostu. Depilacja laserowa to trwałe rozwiązanie na niechciany wzrost włosów, które nie daje skutków ubocznych

Czym jest depilacja laserem i jak przebiega

Żyjemy w społeczeństwie, które ocenia ludzi na podstawie ich wyglądu fizycznego. Dlatego tak ważne jest, aby osoby źle czujące się ze swoim owłosieniem mogły raz na zawsze uporać się z tym problemem. Zabiegi depilacji laserowej są najpopularniejszym sposobem usuwania niechcianego owłosienia z twarzy i ciała, ponieważ pozwalają pozbyć się włosów bez powodowania bólu i dyskomfortu. Najczęściej stosowane zabiegi laserowego usuwania włosów to depilacja nóg i depilacja bikini, na co szczególnie decydują się panie o każdej porze roku.

Depilacja laserem to proces, w którym impulsy laserowe są wykorzystywane do niszczenia mieszków włosowych. Kiedy mieszek włosowy zostaje usunięty, cały wzrost włosów ustaje. Usuwanie mieszków to trwała metoda usuwania włosów dla tych, którzy są zmęczeni goleniem i woskowaniem. Jest również bardziej wydajna i ma lepszy efekt kosmetyczny.

Co musisz wiedzieć, zanim poddasz się zabiegowi depilacji laserowej

Zabiegi depilacji laserowej mogą być skuteczne w ograniczaniu wzrostu włosów przy wielokrotnych nakładach. Zabieg wykonywany jest przez osobę z maszyną emitującą wiązki laserowe. Wiązki te są specjalnie zaprojektowane do niszczenia mieszka włosowego bez wpływu na otaczającą skórę. Zabieg trwa od 10 do 20 minut, w zależności od tego, jak duży obszar wymaga uwagi.

Zabiegi laserowe mają różne moce i ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest typ skóry, zanim zdecydujesz się na konkretną moc zabiegu. Jeśli masz na przykład gęste ciemne włosy i jasną skórę, wskazane jest, aby usuwać je z mniejszą mocą niż osoby o jasnych włosach i ciemnej karnacji, które potrzebowałyby zabiegów o większej intensywności, ponieważ ich włosy są bardziej odporne na działanie laserem i wymagają więcej energii do zniszczenia. Najważniejsza jest konsultacja z doświadczoną osobą, która będzie umiała doradzić jak przeprowadzić zabieg. Zazwyczaj liczymy na to, że zdążymy zlikwidować niechciane włosy przed ważnym wydarzeniem jakim jest wyjazd na wakacje, wesele, jednak pośpiech nie jest tu dobrym doradcą.