Nowe meble ogrodowe, o czym należy pamiętać?Przed zakupem zestawu zastanów się, czy chcesz używać mebli do odpoczynku, czy raczej do organizowania przyjęć w ogrodzie z przyjaciółmi i rodziną. Weź także pod uwagę przestrzeń, jaką dysponujesz, aby je zainstalować. Więcej przydatnych wskazówek można znaleźć w poniższym artykule.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość mebli w stosunku do powierzchni działki lub tarasu.

Wielkość zestawu ogrodowego powinna być dostosowana do dostępnej przestrzeni. Jeśli masz mały balkon, wybierz dwa metalowe krzesła i okrągły stolik, abyś mógł cieszyć się kawą, odrywając się od pracy. Z drugiej strony, jeśli dysponujesz dużą i przestronną posesją, możesz śmiało zdecydować się na przytulne narożniki ogrodowe. Pamiętaj jednak, że większość z nich należy przykryć i odpowiednio przechowywać zimą, aby na długo zachowały swój wygląd. 

Po drugie: materiał

W dzisiejszych czasach meble ogrodowe są dostępne w sklepach fizycznych i internetowych w szerokiej gamie stylów, materiałów i wykończeń. Ich koszt jest bardzo zróżnicowany: inaczej wyceniana jest dębowa ławka wykonana ręcznie przez stolarza, a inaczej wygodne, lekkie, składane meble, które pochodzą bezpośrednio z produkcji. Najważniejszy jest jednak wybór materiału. Jeśli nie masz możliwości wygodnego przechowywania mebli ogrodowych w domu w okresie zimowym, wybierz rozwiązania metalowe, które są odporne na deszcz, śnieg i mróz. Jeśli wolisz meble drewniane, zdecyduj się na egzotyczne gatunki drewna, takie jak teak, które są odporne na wilgoć. Mogą być droższe, ale będą służyć przez wiele lat i zachowają swój nieskazitelny wygląd nawet po kilku sezonach.

Po trzecie, dowiedz się, jak wolisz się relaksować.

Z pewnością nie brakuje różnych zestawów wypoczynkowych dostępnych do kupienia w sklepach fizycznych i internetowych. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dowiedz się, w jaki sposób wolisz wypoczywać. Jeśli chcesz mieć wiele różnych sposobów na relaks, zdecyduj się na kilka wielofunkcyjnych mebli. Sofa pozwoli Ci spędzać czas z dziećmi, hamak jest idealny na drzemkę po kolacji, a fotel bujany stanie się Twoim ulubionym miejscem do zagłębiania się w lekturze.

Po czwarte: Opcje przechowywania

Jeśli wybierasz meble ogrodowe wykonane z europejskich gatunków drewna, musisz pamiętać, że jesienią i zimą muszą być one dobrze zabezpieczone. Nie są one odporne na wilgoć, mróz i zimno. Po prostu szybko się zniszczą. Jeśli wybierzesz taki zestaw sof, będziesz potrzebować dużo miejsca do przechowywania. Jeśli wolisz bardziej kompaktowe rozwiązania, zdecyduj się na metalowe krzesła i stoły malowane proszkowo, które zdecydowanie lepiej sprawdzają się, gdy muszą być na zewnątrz przez cały rok.