Poradnik Wedding Deocracy: Jak urządzić idealny, zielony, ekologiczny ślubZielony ślub to zabawny i kreatywny sposób na pokazanie, że dbasz o środowisko. To także świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, co zawsze jest dobre dla portfela. Istnieje wiele sposobów na uczynienie ślubu bardziej przyjaznym dla środowiska. Jednym z najłatwiejszych sposobów na to jest użycie materiałów pochodzących z recyklingu do zaproszeń, przysług itp. Innym świetnym pomysłem byłoby użycie organicznych kwiatów i roślin do dekoracji centralnych i dekoracji stołu. Jest o wiele więcej pomysłów, które mogą Ci się przydać w zależności od rodzaju wydarzenia, które planujesz, więc nie bój się być kreatywnym!

Wskazówki na zielony i ekologiczny dzień ślubu

Jest wiele sposobów, aby dzień ślubu był przyjazny dla środowiska. Możesz używać papieru z recyklingu, przetwarzać stare materiały i ponownie wykorzystywać kwiaty. Te wskazówki pomogą Ci stworzyć ekologiczny dzień ślubu, który będzie niezapomniany i zrównoważony. Ponowne użycie starych materiałów, takich jak wstążki i obrusy, to jeden ze sposobów na ograniczenie odpadów w tym wielkim dniu. Wstążki można wykorzystać jako ozdobę ceremonii lub jako tło fotograficzne do obrusów weselnych.

Oto kilka innych sposobów na ekologiczne wesele:

  • Ponownie używaj kwiatów, odcinając łodygi i umieszczając je w wodzie

  • Używaj papieru z recyklingu

  • Zorganizuj zbiórkę np. na rzecz schroniska

Zielony marketing na wesela – najnowszy trend w biznesie weselnym?

W ostatnich latach branża ślubna ewoluuje. To teraz coś więcej niż tylko ceremonia i święto miłości. Dotyczy to również środowiska, zrównoważonego rozwoju i zielonego życia. I to nie tylko w formie programów recyklingu i żywności ekologicznej w Twojej recepcji. Ten rodzaj myślenia przeniknął teraz do każdego aspektu twojego ślubu - od zaproszeń, przez dekoracje, po to, co nosisz w swoim wielkim dniu. Najnowszym trendem w zielonym marketingu ślubów jest uczynienie go tak przyjaznym dla środowiska, jak to tylko możliwe. Obejmuje to wykorzystanie produktów z makulatury, organicznych kwiatów i odnawialnych źródeł energii do zasilania w miejscu odbioru.