Nowy rok szkolny? Zadbaj o swoją energię!Nowy rok szkolny to doskonały czas na wdrożenie nowych nawyków i praktyk, które mogą pomóc Ci w poprawie i postępie we wszystkich dziedzinach Twojego życia. W tym roku upewnij się, że dobrze zaczynasz dzień, jedząc pożywne śniadanie, pozostając nawodnionym i dbając o swoje ciało. Używając oddechu, aby się zrelaksować i odmłodzić, praktykując uziemienie i dokonując mądrych wyborów żywieniowych, możesz zwiększyć poziom swojej energii i czuć się bardziej uziemiona przez cały dzień. Nie zapominaj też o śmiechu i dobrej zabawie!

Zadbaj o swoje ciało

Wystarczająca ilość snu - Większość z nas nie dostaje prawie wystarczającej ilości snu, zwłaszcza gdy się starzejemy. Wystarczająca ilość snu jest niezbędna nie tylko dla twojego zdrowia i samopoczucia psychicznego, ale także dla twojego fizycznego i emocjonalnego poziomu energii. Wystarczająca ilość snu pomoże Ci poczuć się mniej ospałym i zmęczonym, a także pomoże Ci funkcjonować na wyższym poziomie. Jeśli masz trudności z zasypianiem, wypróbuj kilka technik relaksacyjnych przed snem, aby pomóc uspokoić umysł.

Jedzenie pożywnej diety - Podobnie jak zdrowe śniadanie może pomóc Ci rozpocząć dzień z większą energią, pożywna dieta może pomóc Ci czuć się mniej zmęczonym i zużytym w ciągu dnia. Jedzenie diety bogatej w całe, nieprzetworzone pokarmy może pomóc Ci uniknąć uczucia ospałości i przybrania niechcianej wagi. Kiedy stosujesz zrównoważoną dietę, w naturalny sposób czujesz się bardziej energiczny i wypoczęty. Zdrowa, odżywcza żywność może pomóc Twojemu organizmowi wytworzyć więcej energii w sposób naturalny, bez potrzeby spożywania słodyczy. Unikaj spożywania dużych, ciężkich posiłków tuż przed snem, ponieważ mogą one utrudnić zasypianie.

Zwracanie uwagi na poziom energii - Chociaż dbanie o swoje ciało i stosowanie odżywczej diety może zwiększyć poziom energii, ważne jest, aby zwracać uwagę na poziom energii i rozumieć, jak czuje się nasze ciało w ciągu dnia.

Użyj oddechu, by się zrelaksować

Nie jest tajemnicą, że stres może zbierać żniwo na twoim zdrowiu i poziomie energii. Nauka, jak używać oddechu, aby się zrelaksować i odmłodzić, może pomóc obniżyć stres i pomóc ci znaleźć swoją spokojną przestrzeń. Niektóre wspaniałe sposoby na wykorzystanie oddechu do relaksu to: Progresywna relaksacja - Jest to świetna technika do de-stresu przed lub po pełnym wyzwań dniu. Głębokie oddychanie - To kolejna świetna technika, która obniża tętno i wprowadza w stan odprężenia. Mindfulness - Jest to świetna technika, która pomoże Ci być obecnym i świadomym swoich myśli i uczuć w ciągu dnia. Jeśli trudno ci się uspokoić, pozostać obecnym lub spać, spróbuj użyć techniki 4-7-8 oddechów, aby uspokoić oddech, spowolnić tętno i rozbić każdy stres lub niepokój, który możesz czuć. Choć może to brzmieć głupio, udowodniono, że ta prosta technika oddechu 4-7-8 pomaga ludziom obniżyć tętno i uspokoić się.

Dokonuj mądrych wyborów żywieniowych

Jeśli czujesz, że twoja energia jest niska, być może nadszedł czas, aby ocenić swoje nawyki żywieniowe. Jedzenie zdrowej, dobrze zbilansowanej diety jest niezbędne, aby czuć się pełnym energii i szczęśliwym. Jeśli czujesz się ospały, spróbuj jeść więcej świeżych owoców, warzyw i pełnych ziaren. Wiele osób spożywa zbyt dużo cukru, co może mieć poważny wpływ na poziom energii i zdrowie. W rzeczywistości cukier może obniżyć poziom energii, zwłaszcza jeśli spożywasz go zbyt dużo. Jeśli czujesz się ospały i mało energii, możesz rozważyć zmniejszenie spożycia cukru. Możesz nawet spróbować odzwyczaić się od cukru i zastąpić go innymi odżywczymi produktami, które dadzą Ci energię potrzebną do przetrwania dnia.