5 wskazówek, jak nie wejść w zły związekKiedy spotykasz kogoś nowego, zawsze jest ten niezręczny okres czasu, kiedy nie jesteś pewien, gdzie zmierza związek. Czy oni będą przyjaciółmi? Czy mnie lubią? Czy są zainteresowani czymś więcej niż tylko przygodnym podrywem? Pytania ścigają się przez twój umysł i może to być trudne, aby odczytać drugą osobę. Ale te sytuacje są powszechne, a jeśli nie chcesz wejść w zły związek, pomaga mieć kilka czerwonych flag w gotowości. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się wcześnie, czy ktoś jest wart twojego czasu. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy na randce, czy po prostu szukasz kilku wskazówek w rozpoznawaniu zachowań z czerwoną flagą, oto pięć wskazówek, jak nie wejść w zły związek:

Nie bój się robić tego powoli

Może być bardzo łatwo dać się złapać w wir nowego związku. Jednak randki (a więc i związki) to maraton, a nie sprint. Oznacza to, że powinieneś działać powoli i nie spieszyć się z niczym zbyt szybko. Związki nie są budowane w ciągu jednego tygodnia - wymagają czasu i zaangażowania. Kiedy spieszysz się do związku, nie dajesz mu wystarczająco dużo czasu, aby w pełni się rozwinąć i tracisz wiele informacji o swoim nowym partnerze. Może to obejmować, kim są jako osoba i jakie jest ich tło.

  • Nie chcesz przedwcześnie zamknąć drzwi na ludzi, którzy mogą być dla ciebie świetni, jeśli spieszysz się do rzeczy zbyt szybko.
  • Nie chcesz również przegapić możliwości umawiania się z innymi ludźmi, którzy mogą być dla ciebie lepsi w dłuższej perspektywie.
  • Randki są o znalezieniu odpowiedniej osoby dla Ciebie, a nie tylko kogoś do randki.

Uważaj na czerwone flagi w tym, jak traktują innych

Ludzie, którzy są pewni siebie w związku, są zwykle szanowani i mili dla tych wokół nich. Pokazują względy wobec ludzi, z którymi się umawiają, i tych, z którymi pracują. Jeśli ktoś, z kim się spotykasz, jest nieuprzejmy wobec kelnerów, nie szanuje swoich przyjaciół lub jest nachalny i wymagający wobec ciebie, to może to być czerwona flaga. Nie oznacza to, że powinieneś umawiać się tylko z ludźmi, którzy są idealni, ponieważ nikt nie jest. Jednak powinieneś szukać znaków ostrzegawczych, że nie traktują cię dobrze lub że nie szanują twoich granic. Może to obejmować flirtowanie z innymi ludźmi przed tobą, robienie nieodpowiednich komentarzy do mniej niż atrakcyjnych osób lub po prostu bycie protekcjonalnym wobec innych. Jeśli spotykasz się z kimś, kto jest niegrzeczny wobec innych, możesz chcieć ponownie ocenić związek, aby zobaczyć, czy chcesz nadal się z nim umawiać. Nie musisz zrywać z kimś, bo obraził kelnera, ale powinieneś być świadomy tego, jak traktują innych ludzi i ich ogólnego nastawienia do ludzi wokół nich.